پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
795
-
الف
+

روایت بازیگر لحظه گرگ و میش از کتاب «پس از بیست سال»

برنامه «برگ اول» امشب با بازخوانی کتاب «پس از بیست سال» روی آنتن می‌رود.

برنامه «برگ اول» امشب با بازخوانی کتاب «پس از بیست سال» روی آنتن شبکه آی‌فیلم می رود.

به گزارش آی‌فیلم، «برگ اول» برنامه‌‌ای جدید در شبکه آی‌فیلم است که در آن بازیگران و چهره‌های فرهنگی-هنری به خواندن قسمت‌هایی از یک کتاب‌ می‌پردازند. ایوب آقاخانی این برنامه را کارگردانی کرده است و آشا محرابی، وحید آقاپور، کوروش سلیمانی، محسن بهرامی و سیاوش چراغی‌پور از جمله بازیگرانی هستند که در این برنامه برای مخاطبان کتاب‌ می‌خوانند.

در جدیدترین قسمت‌ این برنامه که امشب روی آنتن خواهد رفت، بخشی از کتاب سلمان کدیور با عنوان «پس از بیست سال» توسط وحید آقاپور بازخوانی می‌شود.

  • بخشی از کتاب «پس از بیست سال»:

"به راستی حسین را چرا کشتند؟ این پرسشی است که با گذشت قریب به ۱۴۰۰ سال از شهادت سیدالشهدا (ع) همچنان مطرح است. با وجود اینکه به این پرسش در طول تاریخ بارها پاسخ داده شده اما همچنان پرسشی کلیدی محسوب می‌شود زیرا تاریخ پیوسته در حال تکرار است و انسان نیز موجودی است که عبرت نمی‌گیرد. علاوه بر این همواره حاکمانی بوده‌اند که با محو کردن اصل ماجرا و پر و بال دادن به حواشی، پاسخ دادن به این پرسش را به تعویق انداخته تا راحت‌تر بتوانند قدرت را حفظ کنند. با منحرف کردن ذهن جوامع از اصل موضوع که چرا حسین را کشتند در واقع انگیزه‌های قیام حسینی را محو و کم‌رنگ می‌کنند تا بیشتر بر اریکه قدرت تکیه بزنند."

برنامه «برگ اول» روزهای زوج (شنبه - دوشنبه - چهارشنبه) ساعت ۱۹:۴۰ روی آنتن شبکه آی‌فیلم می‌رود.


جدول پخش شبکه آی‌فیلم

با آی‌فیلم دیده شوید

م ن / ا ز

نظر شما
ارسال نظر